Ogromna agresja u dziecka ze stwierdzonym autyzmem

Jestem mamą 10-letniego chłopca, u którego 4 lata temu stwierdzono autyzm. Od tego czasu szukamy pomocy wszędzie. Robiliśmy badanie włosa, był w klinice w Sosnowcu i w Katowicach. Ale wszystko to bez rezultatu. Syn ma straszną agresję, gdy w nią wpada to kopie, gryzie, demoluje wszystko co napotka na swej drodze. Od 4 lat przyjmuje także lek xxxx (przeciwpsychotyczny nowej generacji) ale tak jak powiedziałam wcześniej, nie ma żadnej poprawy. Proszę o pomoc, gdzie jeszcze mogę się udać z synem, żeby mu pomóc? I czy to na pewno autyzm?

Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pani opis zachowania syna jest bardzo krótki i na jego podstawie nie można potwierdzić lub wykluczyć autyzmu. Zachowania agresywne mogą występować w przebiegu autyzmu, wówczas objawowo stosuje się leki przeciwpsychotyczne.
Nieskuteczność leku może wynikać z wielu przyczyn, np. nieodpowiedniej dawki.
Proszę skonsultować dziecko u lekarza prowadzącego leczenie, który może skorygować dawkowanie leku lub zaproponować inny lek.

W leczeniu autyzmu największą rolę odgrywa psychoterapia, której podstawowym celem jest poprawa kontaktu z dzieckiem. Odpowiednie oddziaływania pod kierunkiem terapeuty, kontynuowane w warunkach domowych pomogą Państwu zmniejszyć poczucie lęku i zagrożenia u dziecka, które może być przyczyną jego agresywnych zachowań.

http://portal.abczdrowie.pl/autyzm-gdzie-szukac-pomocy

Z pozdrowieniami