Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć taką agresję u dziecka?

Mój 6-ci letni siostrzeniec ma codziennie napady agresji. Denerwuje go wszystko. To że nie może smażyć kotletów, wyjść na balkon bo jest zimno, nie dostał w ciągu kilku sekund pić, bo mama rozmwia przez telefon i nie wykonuje poleceń. Jest agresywny, kopie, przezywa, rzuca przedmiotami, uderza. Nadmieniam ze mama wychowuje go sama, jest bardzo spokojną osobą, jest bezradna wobec zachowania syna. Dziecko w przedszkolu zachowuje się poprawnie. Jak jest u kogoś i mamy nie ma też jest grzeczny.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Leczenie depresji u dzieci

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są sposoby leczenia depresji u dzieci.

Szanowna Pani, dziękuję za wiadomość. Niestety przytoczone przez Panią informacje wydają mi się niewystarczające, aby zasugerować konkretną formę pomocy. Zasadnym byłoby, aby mama chłopca odbyła konsultację psychologiczną, w celu zidentyfikowania funkcji zachowań chłopca oraz ustalenia odpowiedniej formy interwencji. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy