Problem z nadpobudliwością i agresją u 7-letniego dziecka z autyzmem

Witam jestem mamą dziecka z autyzmem 7 lat które jest strasznie pobudzony i agresywne szczególnie na swego brata 5 lat nikt nie może na pomoc dlaczego on tak reaguje młodszy syn jak zacznie coś mówić lub przejdzie koło starszego to odrazu go atakuje robi się krzykliwe i placzliwe od niedawna również odwraca wzrok żeby tylko na młodszego nie patrzeć.

Niestety to dość typowe objawy w zachowaniu dziecka autystycznego, proszę zgłosić się na terapię indywidualną do psychologa z synem Potrzeba dużo pracy nad takim dzieckiem

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Dzieci z autyzmem
często reagują agresywnie gdy nie potrafią się skomunikować z otoczeniem, nie potrafią przekazać tego co by chciały, a inni nie wiedzą o co im chodzi. Być może tak jest w tym przypadku. Dziecko mimo, że jest autystyczne dostrzega to co dzieje się w okół. Brat młodszy pewnie potrzebuje więcej uwagi i pewnie tę uwagę od rodziców dostaje. Może to być zazdrość. Zawsze pojawia się ona wśród rodzeństwa. To trudna sytuacja i nie ma jakiejś specjalnej recepty na cudowną zmianę. Trzeba zachęcać ich do wspólnych zabaw, zawsze stanowczo nie dawać zgody na agresję, angażować ich do spędzania wspólnie czasu, chwalić i podkreślać to, że rodzeństwo ma się wspierać, dzielić i być dla siebie dobrym.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu