Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rola kampanii edukacyjnych w leczeniu depresji

Dzień dobry!

Najlepszą możliwą drogą jest wizyta u lekarza psychiatry i leczenie farmakologiczne (przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami) oraz psychoterapia - stały, regularny kontakt z psychologiem psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam,
ciężką depresję trzeba leczyć stopniowo, bardzo ważne w tym przypadku jest leczenie farmakologiczne, jednak czas zadziałania leków zwykle wynosi przynajmniej około 3-4 tygodni. Można już od początku włączać oddziaływania psychoterapeutyczne, które w początkowej fazie w cięzkiej depresji skupiają się głównie na motywowaniu do podejmowania jakiejkolwiek aktywności. Często osoby w depresji słyszą od otoczenia, ze trzeba gdzies wyjść, coś zrobić, jest to po częsci prawda, jednak dla osoby dotkniętej depresją stanowi to nie lada wyzwanie, dlatego warto w tym przypadku skorzystac z pomocy terapeuty, który nie tylko mobilizuje do podejmowania aktywności, ale także dokładnie analizuje myśli i uczucia pacjenta z tym zwiazane. Psychotrapia jest w leczeniu depresji takze ważna z tego względu, ze pomaga zmieniać sposób myslenia, i podnosi jakość życia, co nie tylko leczy depresję, ale także zapobiega nawrotom, a jest to choroba o dużym ryzyku nawrotów. W przypadku depresji szczególnie ciężkiej, bardzo ważna jest cierpliwość zarówno pacjenta jak i otoczenia. Nie mam pewności czy pisze Pani w swojej sprawie, czy chodzi o kogoś innego, nie znam też szczegółowych objawów, jednak proszę depresję traktować bardzo poważnie i jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Witam , aby wyjść z ciężkiej depresji najlepiej jest podjąć wysiłek leczenia się - np. u psychiatry i psychoterapeuty. Nie daje to 100% gwarancji wyleczenia choroby, ale jest szansa. Wszystkiego dobrego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy