Wady i zalety stosowania antydepresantów w leczeniu depresji

"O czym lekarze Ci nie powiedzą" Wczoraj przeczytałam artykuł o antydepresantach w popularnym, światowym czasopiśmie "O czym lekarze Ci nie powiedzą". Od pewnego czasu przebywam w szpitalu na oddziale psychiatrycznym, gdyż wykryto u mnie ciężka depresje. W artykule piszą, ze powrót depresji jest dużo prawdopodobniejszy po podjęciu leczenia antydepresantami. To jest moj pierwszy raz i przymuje leki juz tydzien lecz w tym momencie mam obawy co do takiej formy leczenia. Uprzejmie prosze o komenta

Dzień dobry!

Leczenie niektórych chorób (np. głębokiej depresji) jest niemożliwe jedynie na drodze psychoterapii czy pracy własnej pacjenta. Farmakologia jest wtedy najlepszym możliwym rozwiązaniem, dającym największe szanse cofnięcia się uciążliwych objawów i powrotu do zdrowia. Niestety, ryzyko nawrotów stanów depresyjnych istnieje zawsze, zarówno u osób leczących się farmakologicznie, jak i psychoterapeutycznie.

Pozdrawiam!

Niestety z ciężkimi objawami depresji trudno dać sobie radę bez antydepresantów, jest to nieodzowna część leczenia. Ważne jest aby równolegle z leczeniem farmakologicznym poddawać się psychoterapii- wtedy "schodząc" w odpowiednim czasie z leków szanse na uniknięcie nawrotu choroby są dużo większe. Pozdrawiam, Monika