Rozpoznanie choroby afektywnej dwubiegunowej

Dzień dobry,

Najlepiej jak uda się Pani na wizytę do lekarza psychiatry, który zdiagnozuje/oceni Pani objawy i wdroży odpowiednie leczenie farmakologiczne bądź skieruje do psychoterapeuty. Prawidłowo dobrane leki przeciwdepresyjne nie otumaniają, i nie mają również działania uzależniającego.

0

Ciężka depresja wymaga natychmiastowego leczenia farmakologicznego. Nie należy bać się leków przeciwdepresyjnych. Nie mają one działania uzależniającego. Częsty lęk pacjentów przed tzw. "psychotropami" wynika z niewiedzy. Nowoczesne leki przeciwdepresyjne są skuteczne, dobrze tolerowane przez organizm, a ich zadaniem jest wyrównywanie tego, co zaburzone (m. in. poziomu neuroprzekaźników w mózgu). Mogą jednak być administrowane jedynie przez lekarza psychiatrę. Poniżej zamieszczam link do informatora nt. depresji. Jest tam także rozdział dotyczący leków.

https://www.lundbeck.com/upload/pl/files/pdf/Poradniki/Depresja_srodki_19_04_2012.pdf

0

Witam,

odpowiednio dla Pani dobrane leki ułatwią Pani funkcjonowanie, poprawią nastrój, podniosą chęć do działania. Warto w sytuacji, gdy ma Pani jakieś wątpliwości, czy psychoterapia jest wystarczająca, skontaktować się z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty