Jak sobie radzić w ciężkim epizodzie depresji?

Mam depresje powtarzając się już pewnie 30 lat ale w tym roku przechodzę ja bardzo ciężko. Trzyma mnie już 2.5 miesiąca proszę o pomoc

Witam Pana. Od wielu już lat badania nad skutecznością leczenia depresji wskazują, że połączenie dwóch form: farmakoterapii i psychoterapii (w nurcie poznawczo-behawioralnym) przynosi najlepsze skutki. Oczywiście ważny jest dobór odpowiednich leków, w odpowiednich dawkach. To należy do kompetencji Pana lekarza, który Pana zna i ma przed sobą historię choroby. Taki lekarz powinien ściśle współpracować z psychologiem oferującym oddziaływania psychoterapeutyczne. Po Pana poście trudno mi rozpoznać czy korzystał Pan właśnie z takiego sposobu leczenia. Jeśli nie gorąco do niego zachęcam. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Najlepszą możliwą pomoc uzyska Pani u specjalisty który będzie miał możliwość porozmawiania z Panią indywidualnie. Konkretnie mam na myśli dwóch specjalistów. Sugerowałbym konsultację u psychiatry, który może Pani zapisać odpowiednie leki, oraz rozpoczęcie psychoterapii. Czasem te dwie rzeczy są możliwe u jednej osoby. Współczesne leki mają dosyć dobrą skuteczność w leczeniu depresji, natomiast psychoterapia umożliwi jej zrozumienie i utrudni nawrót.

http://www.gabinetzmian.pl

Dzień Dobry Panu,

Mam mało informacji od Pana - proszę zadbać o siebie - jest Pan ważny.

Proszę nie zostawać samemu, poprosić o pomoc bliską i życzliwą dla Pana osobę, która byłaby dla Pana obecna, z którą mógłby Pan porozmawiać, może wyjść na spacer.

Proszę skonsultować się z lekarzem i rozważyć podjęcie psychoterapii, która byłaby dla Pana bardzo pomocna.
Skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ-tu).

Życzę Panu skutecznego wyzdrowienia,
Irena Mielnik-Madej