Depresja a podawanie serotoniny

czy przy depresji kompulsywno obsesyjnej wystarczy samo podawanie serotoniny sa trudnosci z leczeniem nie wiem co robic jest mozne zaprzeczenie ze sie jest w chorobie prosze o pomoc lekarz zapisał lek jednak nie jest zazywany ostre stany obsesyjne sledzenie podgladanie czytanie poczty bezustane wyprowadzanie sie z domu

Witam,
zależy jakie są problemy w leczeniu, w chorobie obsesyjno-kompulsyjnej często potrzeba nieco więcej czasu na zadziałanie leków. W każdej chorobie, choćby najbardziej uciążliwej niezwykle ważne jest wsparcie i współpraca osoby dotkniętej chorobą oraz najbliższych z lekarzem. Zapewne psychoterapia byłaby bardzo pomocna, także w kwestii zaakceptowania choroby, ale przede wszystkim zalecam pełną współpracę z lekarzem prowadzącym, zapewne jeśli uzna za stosowne skieruje także na psychoterapię wspierającą. Pozdrawiam.

potrzebna terapia.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza