Depresja a starania o dziecko przez 33-latkę

Dzień dobry. Mam pytanie do psychiatry. Przeszłam depresję, od kilku lat biorę leki, po ich odstawianiu depresja wraca i muszę wówczas zaczynać leczenie od wyższej dawki. Najniższe dawki leków, przy których się dobrze czuję to: Mirtagen 15 mg, Venlactine 37,5 mg. Mam 32 lata, chciałabym urodzić dziecko, nie mogę jednak odstawić tych leków. Proszę powiedzieć jakie następstwa dla dziecka może mieć branie przeze mnie leków nieprzerwanie w ciąży i jak duże prawdopodobieństwo jest wad wrodzonych?

Witam serdecznie,
o skutkach depresji i jej leczeniu w okresie ciąży może Pani przeczytać całkiem sporo i wnioski z tego są w przeważającej części takie,że powinna Pani wyleczyć najpierw depresję,ponieważ zły stan psychiczny,nawet poprawiony chwilowo lekami,odbije się na Pani relacjach z dzieckiem.Żeby nadmiernie nie wgłębiac się w temat,proponuję poza leczeniem farmakologicznym podjąć profesjonalną psychoterapię w celu rozwiązania przyczyn Pani złego stanu zdrowia .A to dlatego,że dziecko powinno być następstwem pełnego poczucia Pani bezpieczeństwa i satysfakcjonującej sytuacji życiowej swojej rodziny.W przeciwnym wypadku może również rozwijac się w sposób zaburzony.
Serdecznie Panią zachęcam i pozdrawiam.

same leki nie pomoga,potrzebna rerapia.w ciazy kazdy lek zagraza dziecku.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,
Branie leków w ciąży, gdy mogą zagrozić dziecku jest ryzykowne. Proszę najpierw zaleczyć depresję poprzez psychoterapię.