Przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć, jaki wpływ na dziecko może mieć branie przez cały okres ciąży następujących leków przeciwdepresyjnych: mirtagen 15 mg, Venlactine 37,5 mg. Jaki jest wpływ konkretnie tych właśnie laków na płód? Czy znaczenie ma tu także dawka leku?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do mirtagenu nie jest znane potencjalne ryzyko, podobnie drugi lek. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Proszę także udać się z dzieckiem do lekarza pediatry koniecznie.