Depresja i nerwica a napięte i zesztywniałe mięśnie ciała

mam depresje,nerwice lękową od 8 msc mam pytanie czy to właśnie przez te schorzenia mam bez przerwy takie napięte zesztywniałe mięsnie ciała które powodują płytki oddech,bardzo szybkie męczenie się,i w ogole jakby sie było pjanym...pozdrawiam

Nerwica może dawać takie objawy- szczególnie w przypadku lęku napięcie mięśni jest dość częste. A ono w efekcie daje ogromne poczucie zmęczenia i zesztywnienia. To tak, jakby cały czas pracować jakąś grupa mięśni, odczuwane napięcie to nic innego jak właśnie napięcie czyli praca danych mięśni, w których potem- tak samo jak przy aktywności czy wysiłku- pojawia się zmęczenie. Płytki oddech może być efektem lęku albo właśnie trudnością w pracy zmęczonymi mięśniami.
Warto skorzystać z psychoterapii- jest to najlepsza metoda walki z nerwicą.