Deprim forte a tabletki antykoncepcyjne

witam, od 5 dni biore deprim forte, na ulotce jest napisane ze oslabija dzialanie tabletek antykoncepcyjnych (zabezpieczam sie dodatkowo i nadal biore tabletki antykoncepcyjne). w 3 dzien od rozpoczecia deprimu forte zaczelam miec plamienia (w polowie cyklu). moje pytanie to czy powinnam komletnie przerwac branie tabletek antykoncepcyjnych jak biore deprim forte? czy to nie ma znaczenia ze sa jakies plamienia i poprostu zabezpieczac sie dodatkowo? z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienia są konsekwencją interakcji preparatu antykoncepcyjnego i preparatu Deprim forte. Nie ma jednak potrzeby, by odstawiała Pani tabletki. Proszę natomiast pamiętać o stosowaniu dodatkowego zabezpieczenia w czasie terapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.