Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 3 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Deprim forte a tabletki antykoncepcyjne

witam, od 5 dni biore deprim forte, na ulotce jest napisane ze oslabija dzialanie tabletek antykoncepcyjnych (zabezpieczam sie dodatkowo i nadal biore tabletki antykoncepcyjne). w 3 dzien od rozpoczecia deprimu forte zaczelam miec plamienia (w polowie cyklu). moje pytanie to czy powinnam komletnie przerwac branie tabletek antykoncepcyjnych jak biore deprim forte? czy to nie ma znaczenia ze sa jakies plamienia i poprostu zabezpieczac sie dodatkowo? z gory dziekuje za odpowiedz.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane krwawienia są konsekwencją interakcji preparatu antykoncepcyjnego i preparatu Deprim forte. Nie ma jednak potrzeby, by odstawiała Pani tabletki. Proszę natomiast pamiętać o stosowaniu dodatkowego zabezpieczenia w czasie terapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy