Diagnoza Chłoniaka Hodgkina

Urodziłam sie w 1995r. X 2013r. zdiagnozowano u mnie Chłoniaka Hodgkina stwardnie guzkowe w 3 stadium, 13 cm guz w śródpiersiu, 6cm guz w śledzionie i całe mnóstwo powiększonych węzłów szyji. Jestem po chemio i radioterapii. 8.05.11r. miałam rumień wędrujący na udzie. Nie leczono mnie przeciw boleriozie. Czy jeżeli okazałoby się, że mam boleriozę, to mogę obwiniać ją o powstanie nowotworu?? Bolerioza uszkadza układ imunologiczny... a Chłoniak Hodgkina, to nowotwór układu odpornościowego...

Nikt dotychczas nie udowodnił związku boreliozy z jakąkolwiek chorobą nowotworowa, natomiast leczenie przeciwnowotworowe możę nasilać przebieg nieleczonej boreliozy