Diagnoza cysty w nerce

Witam. Moj 8 letni syn zostal wlasnie zdjagnozowany na cysty w nerce. Niestety nie wiem jak bardzo nerka jest '' zajete'' poniewaz czekam na dokladny opis. Co robic? Jaka diete stosowac? Lekarka powiedziala zeby wyeliminowac kofeine i w tym herbate. Czy kazda herbate? Czy mozna to jakos zastapic? I co z mlekiem? On uwielbia platki sniadaniowe, czy mozna uzywac jakiegos innego mleka? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bez możłiwości oceny badań dodatkowych trudno jest mi się jednoznacznie wypowiedzieć. Nie wiem jak bardzo zajęty jest miąższ nerek oraz jakie są parametry funkcji nerek. Bardzo mozliwe, że nie ma konieczności specjalnych ograniczeń w diecie a jedynie obserwacja cysty.