Diagnoza nowotworu złośliwego

Witam, mam kilka pytan oraz watpliwosci. 3 tygodnie temu zdiagnozowano u mnie nowotwor zlosliwy (rak brodawkowaty). Ze wzgledu na planowana rozleglosc zabiegu operacyjnego oraz brak mojej zgody na ewentualne przetoczenie krwi okolo i pooperacyjnym odstapiono od leczenia operacyjnego. Prosze mi pomoc i napisac czy jest mozliwe wykonanie takiego zabiegu bez uzycia krwi oraz ewentualnie ktora klinika wykonalaby taka operacje. Dodam ze mam powiekszone wezly chlonne, nowotwor prawego plata tarczycy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przy tego typu zabiegach przetoczenie preparatów krwi może okazać się niezbędne. Przeprowadzenie zabiegu bez zgody na przetoczenie jest zbyt ryzykowne. W razie wątpliwości proszę udać się do innego ośrodka leczącego nowotwory gruczołu tarczowego.