Diagnoza torbieli pajęczynówki obok sierpa móżdżku

Mam 25 lat. W zeszłym roku zdiagnozowano torbiel pajęczynówki(14x11)obok sierpa móżdżku, zmiany neuregonne po ps nn. strzałkowych głębokich,w tym roku w obrębie sierpa mózgu oponiaka(5mm). Lekarz jedynie nakazał kontrolę w/w jednak nie powiedział w jaki sposób. Dodam, że od ponad 1,5 roku mam osłabioną prawą nogę(czasem trudności w chodzeniu), gorsze jest również czucie(poparzenia w trakcie kąpieli). Co w tej sytuacji mam zrobić? Jakie badania, ewentualne kontrole? Dziękuję za informację.

Przede wszystkim należy powiązać objawy z wynikami badań, a do tego potrzebna jest dokładna znajomość objawów, wyniki badań oraz badanie przedmiotowe pacjenta.
Proszę udać się na konsultację do neurochirurga i neurologa.

Witam serdecznie,

Jeśli neurolog zalecił obserwację to proszę zastosować się do zaleceń lekarza. Jeśli ma Pani wątpliwości to proszę udać się do lekarza prowadzącego i porozmawiać z nim na ten temat lub zasięgnąć opinii innego neurologa.

Pozdrawiam.