Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Diagnoza w kierunku kiły a powiększone węzły chłonne

Witam mam pytanie odnośnie objawów kiły i diagnozy Moje pierwsze pytanie jest takie jestem 2 tygodnie od ryzykownego kontaktu i odczuwam od paru dni dolegliwości w okolicach uszu wydaje mi się że to węzły chłonne są lekko powiększone i mnie pobolewają czy może to być objaw zakażenia kiłą? dzisiaj mija 14 dni od kontaktu czuje że robi mi się na ustach opryszczka jak ją odróżnić od owrzodzenia pierwotnego?czy po takim czasie jest zdiagnozowanie kiły?po jakim czasie można zarazić drugą osobę?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Owrzodzenie pierwotne jest pojedyncze i bardziej skupione oraz głębiej drążące od opryszczki, która ma również charakter pęcherzykowy. Ocena zmiany dałaby mi możliwość stwierdzenia czy jest to zmiana pierwotna w kile. Zakaźność występuje już w trakcie pojawienia się zakażenia pierwotnego. W przypadku wątpliwości sugeruję kontakt z dermatologiem lub lekarzem chorób zakaźnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy