Diagnoza złośliwego raka interwałowego piersi

Witam, u Mamy zdiagnozowano złośliwego raka interwałowego piersi. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Czy to prawda, że dotyka on najczęściej czterdziestolatki?

Okreslenie interwałowy, to znaczy jak przypuszczam rak powstały między jednym i drugim badaniem profilaktycznym leczenie i rokowanie zalezy od typu raka i jego zaawansowania