Dieta po wycinaniu pęcherzyka żółciowego

6 dni temu miałam wycinany pęcherzyk żółciowy(laparoskopowo). Obecnie jestem na diecie wątrobowej. Nie jest to zbyt uciążliwe, gdyż byłam na takiej diecie przed wycięciem pęcherzyka ze względu na ataki kolki. pytanie ; jak długo utrzymują się biegunki? I tak jak dzisiaj . zjadłam makrele na kolację, to nawet nie skończyłam jej dokończyć, a już musiałam iśc do łazienki się wypróżnić. Czy są jakieś domowe sposoby na ich powstrzymanie. Bo strach gdzieś dalej wyjść na miasto albo gdzieś coś zjeść?

witam serdecznie, po usunięciu pęcherzyka żółciowego zmienia się trawienie tłuszczu. Biegunki mogą się pojawiać właśnie po posiłkach i produktach zawierających dużo tłuszczu (jak np. wspomniana przez Panią makrela). Radziłabym kontynuować dietę łatwo strawną z ograniczeniem tłuszczu- wtedy nagłe biegunki nie powinny się pojawiać.
pozdrawiam
mgr Karolina Czyrwik
dietetyk