Częste i luźne stolce o nieprzyjemnym zapachu

Dzień dobry, Mój problem to częste (4-7 razy w tygodniu) luźne o nieprzyjemnym zapachu stolce. Nie wiem co może być tego przyczyną. W marcu tego roku miałam wycinany pęcherzyk żółciowy i byłam na diecie i wtedy było wszystko w porządku, a teraz zaczęłam normalnie jeść wszystko i zaczęły się te problemy a do tego zaczęłam tyć. Proszę o odpowiedź, co może być przyczyną tych luźnych stolców i jakie ewentualnie powinnam zrobić badania. Pozdrawiam Angelika

Witam,

Luźne stolce o nieprzyjemnym zapachu, wycięcie pęcherzyka żółciowego oraz powrót do normalnej diety mogą świadczyć o biegunce tłuszczowej.
Polega ona na pojawieniu się problemu z trawieniem i wchłanianiem tłuszczów. Aby upewnić się czy to faktycznie biegunka tłuszczowa wystarczy wykonać badanie zawartości tłuszczu w kale.
Jeśli stolec "nie spływa" wskazuje to również na zwiększoną zawartość tłuszczu w kale.
Dlatego może Pani wprowadzić do diety produkty niskotłuszczowe lub wykonać badanie.
Być może będzie trzeba dokonać pewnych zmian w diecie, żeby biegunki się nie pojawiały, ale najpierw trzeba faktycznie określić przyczynę pojawienia się biegunki, więc wykonać badania.

Pozdrawiam,
A. Erdmann
www.kalorynka.pl