Dlaczego 3-latek często choruje?

Syn prawie 4 lata 1.5 miesiąca temu poszedł do przedszkola. Po 3dniach pobytu dostał kaszlu gorączki kataru, który trwał 12 dni. Po powrocie do przedszkola 2 dni i znów katar tym razem żółty gesty suchy kaszel i gorączka i ból ucha dostał ceclor na 10 dni. Po leczeniu znów 2 dni w przedszkolu suchy kaszel pulmunolog stwierdził początek zap.pluc dostał klabax. 2 dni po skończeniu antybiotyku gorączka 39 st. i ponowne zapalenie ucha zinnat na 6 dni inhalacje nebbud i 10 kropli berodual jovesto 2,5 ml i nasometin. Lekarze raz podejrzewają alergie raz astmę teraz ze może to wina 3 migdalka. Proszę o jakąś radę u laryngologa wizyta dopiero za tydzień. Martwi mnie ze syn ma już 3 antybiotyk w ciągu miesiąca. Do tej pory chorował max 3 razy w roku

każda infekcja osłabia organizm, więc automatycznie dziecko wraca do przedszkola bardziej osłabione i łapie kolejne infekcje. A dopóki inni rodzice będą puszczać chore, przeziębione dzieci do przedszkola, do tego czasu inne dzieci będą chorować. Może Pani spróbować stosować entitis, szczepić syna p/grypie.