Dlaczego 7 miesięcy po porodzie nie mam jeszcze okresu?

Witam, jestem mamą, moja córcia ma 7 miesięcy. Karmię cały czas piersią, od miesiąca oczywiście je dodatkowe pokarmy lecz i tak karmię około 6 razy na dobę w tym dwa razy w nocy. Miałam cesarkę i nadal nie mam okresu. Panicznie boję się kolejnej ciąży, już trzeciej, mam starsza córkę. Z mężem kochamy się rzadko właśnie z tego powodu, a jeśli już to zawsze nie dochodzi do wytrysku we mnie. Używamy też prezerwatyw, ale po ostatniej akcji (pękła nam gumka) robimy to z prezerwatywą, ale i tak przed wytryskiem mąż wychodzi. Po tym epizodzie ciąża została wyeliminowana, ale od tamtej pory uważamy jeszcze bardziej. Zastanawiam się dlaczego tak długo nie dostaje pierwszej miesiączki, jak długo trzeba czekać. Wiem, że karmiąc piersią można zajść w ciążę, ale jakie jest prawdopodobieństwo w moim przypadku. Temperatura w pochwie mierzona rano wynosiła 36,7, nie wiem czy to ma znaczenie i jak ona zachowuje się w ciąży, słyszałam że wzrasta. Nadmienię jeszcze, że od jakiegoś czasu od około tygodnia pobolewa mnie dół brzucha tak jak na okres, ale dużo słabiej, czy jest możliwe że niebawem go dostanę. Śluz mam koloru biało-żółtego jest raczej gęsty i wysycha. Też pojawił się od niedawna, wcześniej go nie miałam. Proszę o odpowiedź, boję się nawet testu zrobić, stres mnie zjada.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem - to że nie wystąpiło u Ciebie jeszcze krwawienie miesięczne może być spowodowane karmieniem piersią jednak nie oznacza to, że nie może dojść do zapłodnienia. Warto skonsultować się  z lekarzem ginekologiem - w celu zredukowania obaw przed współżyciem można stosować tabletki antykoncepcyjne, które są bezpieczne dla kobiet karmiących piersią - nie wpływają na rozwój dziecka i są dla niego bezpieczne.

Pozdrawiam!