Dlaczego 9-miesięczna córka przestała gaworzyć?

WITAM MOJA 9 MIESIECZNA CORKA(WIEK KOR.8)OD TYGODNIA PRZESTALA GAWORZYC.BYLISMY U ZNAJOMYCH I LECIALA JEJ ULUBIONA PIOSENKA I ZNAJOMA ROZKRECILA DWA TELEWIZORY NA CALY REGULATOR NA CHWILE AZ UDALO SIE JEJ USLYSZEC ZE KRZYCZE ZEBY SCISZYC.MALA MALO GADALA ALE SLYSZALAM BABA DZIADZIAMA.TERAZ SA TO SAME PISKI W KTORYCH SLYCHAC JAKBY BABA MAMA.KOGO WIDZI WOLA E!DODAM ZE OD KIEDY NIE MOWI ZAXZELA PROBOWAC SIADAC I PRZYGOTOWUJE SIE DO RACZKOWANIA.CZY WPLYW MOZE MIEC ZMIANA WIT D3 NA BIOARON BABY

Witam. chyba niepotrzebnie Pani się niepokoi. Dziecko w tym okresie życia ma tak skonstruowany układ nerwowy, który dopiero się kształtuje, że nie może wykonywać dwóch czynności na raz, stąd zaprzestanie gaworzenia, a własciwie zmniejszenie go, bo musi opanowywac kolejną czynność rozowjową, także wszystko raczej jest w porzadku. Ale gratulacje za spostrzegawczosć.
Magdalena Brabec

Zalecam spokój, rozwój dziecka nie ma charakteru ciągłego, występują rozwojowe fluktuaje - obniżenia sprawności poszczególnych funkcji, dominacje innych. Zalecam obserwacje, jeżeli mowa nie będzie się rozwijać po upływie kilku kolejnych miesięcy proszę skonsultować sprawę z pediatrą.