Dlaczego boli mnie jądro w wieku 31 lat?

Dzień dobry państwu, mam 31 lat, jestem zadbanym mężczyzną który regularne uprawia sport. Ponad miesiąc temu zaczęło boleć mnie prawe jądro. Ból się nasilał tak, że w nocy ciężko mi było usnąć. Udałem się do lekarza urologa który zaraz na początku pobrał mocz aby zobaczyć czy nie mam jakiejś bakteri. Wynik wyszedł negatywnie. Po zrobieniu USG lekarz stwierdził, że to zapalenie najądrza. Dostałem antybiotyk z lewofloksacyną 500mg, któego brałem przez 10 dni. Po tym czasie ból ustał praktycznie do zera, lecz po około tygodniu znowu wrócił. Lekarz znowu sprawdził mocz i stwierdził, że muszę wziąść jeszcze raz 10 dni gdyż widocznie było za krótko. Nie mineło nawet 10 dni a ból się nasilał. Udałem się znowu do lekarza który tym razem zrobił mi dokładne badanie USG jąder, okolic podbrzusza i brzucha. Po dotknięciu przez lekrza palcem gruczołu prostaty poczułem taki nieprzyjemny ból(nadwrażliwość). Lekarz stwierdził że tak nie powinno być i zrobił USG w środku odbytu. Lekarz znalazł w gruczole krokowym (tak to nazwał) jakiś zator. Zostałem skierowny na rezonans magnetyczny, gdyż lekarz chce wiedzieć dokładnie co się tam dzieje, jednak najbliższy termin mam dopiero za 3 tygodnie. Lekarz przepisał mi w tym czasie ponowne branie antybiotyku jednak teraz jest to ciprofloksacyna 2x dziennie po 500mg.(biorę już 5 dni i poprawa jest jednak bóle w nocy dalej występują). Dodam też, że ponad rok temu po zbadaniu nasienia lekarz swtierdził u mnie bezpołodność(ruchliwość plemników na poziomie 0 %). Po tym badaniu USG lekarz stwiedził, że to prawdopodobnie jest przyczyną braku ruchliwośći. Dodam jeszcze że z 3 lata temu miałem znamiona krwi w spermie, które lekarz wtedy wyleczył antybiotykiem i więcej się nie pojawiła. Póki co nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi od lekrza co mi jest, ale z tego co mówi może to być przewlekłe zapalnenie prostaty. Bardzo prosiłbym was o fachową opinię czy ewentulanie mam sam wykonać jeszcze jakieś badania lub też ewentualnie z waszą pomocą nakierować lekrza na postawienie złusznej diagnozy. Z góry bardzo dziękuję.

Z tego co Pan pisze można wnioskować , ze ma pan przewlekłe zapalenie prostaty. Należy wykonać badania mikrobiologiczne i genetyczne z wydzieliny z gruczołu krokowego, moczu , nasienia + dalsza diagnostyka urologiczna. Przetrwałe zapalenie może prowadzić do rożnych następstw, zapalenia najądrza, prostaty, a nawet niepłodności. Czy partnerka tez miała/ ma problemy w drogach rodnych? pozdrawiam www.prepmed.pl