Czy zapalenie jąder mogło doprowadzić do ich obumarcia?

Witam! Jakie są cechy takiego bólu, cytuję "do hospitalizacji", ponieważ u mnie bolało najpierw lewe, a ból promieniował do pachwiny i uda. A po 2-3 dniach prawe, ale dałem radę chodzić w miarę normalnie i leżeć, tyle że nie było reakcji typowych dla faceta, jak wzwód, wytrysk. 1. Jaka jest reakcja organizmu (narządu) na niewłaściwe działanie jąder lub ich obumarcie, np. cechy fizyczne? 2. Jeśli minęło już 2 tygodnie od badania USG, które opisałem w poprzednim e-mailu i brałem antybiotyk Doxycyclinum mogło dojść jednak do obumarcia jąder? Ponieważ nadal brak u mnie erekcji, wytrysku, wydzieliny, spermy...

3. Czy możliwe jest, by zapalenie jąder tak długo się utrzymywało i powodowało takie właśnie efekty w postaci braku jakiejkolwiek reakcji właściwej u mężczyzny, nawet jeśli czuję już mniejszy ich ból? 4. Czy istnieje inna możliwość na zahamowanie właściwego działania i bólu narządów płciowych, jak np. zapalenie gruczołu krokowego lub prostaty? Przepraszam, że zadaję tyle pytań, ale boję się jako facet o swoją męskość, a wizytę u lekarza mam dopiero w czwartek. Dlatego tak wypytuję o tyle rzeczy, bo boję się o najgorszy scenariusz, bo męski narząd już tak długo funkcjonuje nieprawidłowo...

1. Jaka jest reakcja organizmu (narządu) na niewłaściwe działanie jąder lub ich obumarcie, np. cechy fizyczne? - W przypadku braku produkcji hormonów płciowych przez jądra (oba) z powodu np. ich całkowitej martwicy dochodzi do osłabienia i zaniku wzwodów prącia, nie obserwuje się wytrysków nasienia, obniżeniu ulega popęd płciowy, pacjenci są apatyczni, osłabieni i cierpią na niepłodność. W badaniu pacjenta stwierdza się prawidłową budowę ciała, wypadanie owłosienia łonowego i pachowego, zaniki mięśniowe, bladość i suchość skóry. Czasem może rozwinąć się ginekomastia (powiększenie piersi). Dodatkowo w przeprowadzonych badaniach hormonalnych stwierdza się szereg nieprawidłowości, głównie niski poziom testosteronu we krwi.

2. Jeśli minęło już 2 tygodnie od badania USG, które opisałem w poprzednim e-mailu i brałem antybiotyk Doxycyclinum mogło dojść jednak do obumarcia jąder? Ponieważ nadal brak u mnie erekcji, wytrysku, wydzieliny, spermy... - Wątpię, że do tego doszło. Jak sugeruję należy z tym problemem udać się na kontrolną konsultację do urologa. Sam przewlekający się stan zapalny jąder może wywoływać takie dolegliwości. 3. Czy możliwe jest, by zapalenie jąder tak długo się utrzymywało i powodowało takie właśnie efekty w postaci braku jakiejkolwiek reakcji właściwej u mężczyzny, nawet jeśli czuję już mniejszy ich ból? - Tak. Właśnie przewlekający się stan zapalny, który w przypadku nieprawidłowego leczenia może ciągnąć się nawet miesiącami może wyzwalać objawy jakie Pan opisuje.

4. Czy istnieje inna możliwość na zahamowanie właściwego działania i bólu narządów płciowych, jak np. zapalenie gruczołu krokowego lub prostaty? - Tak też może być. Stan zapalny prostaty także imituje objawy jakie Pan opisuje. Aby określić stan gruczołu krokowego wystarczające jest badanie palcem prostaty przez odbyt i ocena poziomu PSA we krwi. O określonych badaniach i postępowaniu musi zadecydować urolog.