Podejrzenie martwicy jąder

Witam!

Byłem wczoraj u lekarza urologa troszkę wcześniej, bo akurat był termin. Pisałem Panu o moich wcześniejszych problemach w poprzednich e-mailach odnośnie przeziębienia na betonie jąder i możliwości zapalenia lub martwicy jąder z tym związanych. Dziękuję za odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Chciałbym jeszcze o coś zapytać.

Byłem wczoraj u lekarza urologa, tego który zalecił mi antybiotyk Doxycyclinum na 10 dni, które brałem, ale nadal czuję lekkie pobolewanie jąder, choć już mniej intensywne, mimo że już minęło prawie 3 tygodnie, choć nadal brak u mnie erekcji i wydzieliny spermy. Lekarz obejrzał wyniki moczu, które zrobiłem oraz krwi. Oto one: HCG-beta 0,100 IU\l, AFP 2,00 IU\ml, PSA 1,12 ng\ml. Jeśli będzie trzeba podam wyniki moczu. Lekarz zalecił mi lek Ecriten stosowany pół tabletki co 3 dni przed stosunkiem seksualnym lub masturbacją, ponieważ zasugerował, że to bolą jądra od braku kontaktu intymnego, czyli nie ma wzwodu, przepływu krwi do prącia i wytrysku nasienia, które gromadzi się właśnie w jądrach. Ten lek ma sprawić powrót do normalnych reakcji narządu w sprawach seksualnych i ma przejść ból jąder. Bez badania ich wzrokowo czy poprzez USG, czy nie ma dalej zapalenia czy martwicy jądra.

W związku z tym mam pytania.

  1. Czy na wizycie u urologa po braniu tego antybiotyku Doxycyclinum i przekazaniu wyników krwi, które napisałem i ogólne moczu, które zlecił, możliwe jest stwierdzenie ustąpienia stanu zapalnego, skoro nadal czuję pobolewanie w jądrach i brak prawidłowej reakcji seksualnych?
  2. Czy potrzebne jest badanie USG i badanie wzrokowe do oceny stanu chorobowego, jak np. zapalenie jąder, które powinien zrobić lekarz na wizycie kontrolnej, czy wystarczy prawidłowy wynik np. moczu?
  3. Czy to jest możliwe, żeby w jądrach nastąpiło gromadzenie się krwi i spermy, które powodowałoby właśnie ból jąder i lek, który ma poprawić przepływ krwi w naczyniach dla normalnego funkcjonowania seksualnego jak sugerował lekarz?
  4. Czy przerwanie leczenia antybiotykiem, jeśli to jest np. zapalenie jądra może prowadzić do czegoś poważnego, jeśli lekarz na wizycie po antybiotyku postawi inną diagnozę?
  5. Co może być przyczyną bolącego prawego jądra od uciskania go podczas siedzenia lub leżenia i pogrubienia nad tym jądrem, jakby grubsza żyła, woreczek z płynem, guzek oraz uczucie bólu w krzyżu, zwłaszcza po prawej stronie?

Przepraszam, że zadaję tyle pytań, ale od ponad 2 tygodni nie ma u mnie erekcji i wytrysku nasienia oraz jądra pobolewają i boję się, że to może być coś najgorszego...

  1. Czy na wizycie u urologa po braniu tego antybiotyku Doxycyclinum i przekazaniu wyników krwi, które napisałem i ogólne moczu, które zlecił, możliwe jest stwierdzenie ustąpienia stanu zapalnego, skoro nadal czuję pobolewanie w jądrach i brak prawidłowej reakcji seksualnych? - Ustąpienie stanu zapalnego można rozpoznać po prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych jak i po samym wywiadzie (głównie zmniejszenie dolegliwości bólowych).
  2. Czy potrzebne jest badanie USG i badanie wzrokowe do oceny stanu chorobowego, jak np. zapalenie jąder, które powinien zrobić lekarz na wizycie kontrolnej, czy wystarczy prawidłowy wynik np. moczu? - Celem oceny stanu klinicznego pacjenta wchodzą wywiad (np. zmniejszenie dolegliwości lub ich ustąpienie), badanie fizykalne (głównie oglądanie) oraz badania dodatkowe (np. laboratoryjne). W badaniu USG można nie zauważyć stanu zapalnego np. jądra. Do decyzji lekarza należy dalsze postępowanie, które opiera na swojej wiedzy i doświadczeniu. Nie ma reguł z tym związanych.
  3. Czy to jest możliwe, żeby w jądrach nastąpiło gromadzenie się krwi i spermy, które powodowałoby właśnie ból jąder i lek, który ma poprawić przepływ krwi w naczyniach dla normalnego funkcjonowania seksualnego jak sugerował lekarz? - Tak jest to możliwe i dość często się zdarza.
  4. Czy przerwanie leczenia antybiotykiem, jeśli to jest np. zapalenie jądra może prowadzić do czegoś poważnego, jeśli lekarz na wizycie po antybiotyku postawi inną diagnozę? - To decyzja lekarza prowadzącego. Skoro stwierdził, że to nie jest stan zapalny to nie ma podstaw do podawania antybiotyków czy też leków przeciwzapalnych.
  5. Co może być przyczyną bolącego prawego jądra od uciskania go podczas siedzenia lub leżenia i pogrubienia nad tym jądrem, jakby grubsza żyła, woreczek z płynem, guzek oraz uczucie bólu w krzyżu, zwłaszcza po prawej stronie? - Nie odpowiem Panu konkretnie na to pytanie bez bezpośredniego badania fizykalnego.

Myślę, że wszystkie te pytania powinien Pan skierować do urologa, który Pana prowadzi i ma z Panem bezpośredni kontakt zwłaszcza fizykalny. Odpowiedź moja na Pana pytanie nie będzie na pewno konkretna bez badania fizykalnego i będzie tylko gdybaniem.