Dlaczego cebulki włosowe tak wyglądają?

Dzień dobry. W ostatnim czasie zauważyłam na skórze głowy niepokojącą sytuację. Moje celulki wyglądają jakby były otulone kołnierzem, wystające i raczej nie są to zapchane mieszki włosowe. Wyglądają jakby miały zaraz wypaść. Dodatkowo na zdjęciach widać, że z każdego mieszka wystaje tylko jeden włos, a gdzieniegdzie widoczne są łyse placki. Od bardzo dawna zmagam się z łojotokiem, a w ostatnim czasie bardzo nasiliło się swędzenie skóry. Bardzo długo przyjmowałam hormony, ponieważ miałam podwyższony poziom androstendionu i testosteronu. Hormony odstawiłam by zajsć w ciążę. Po ciąży nie wykonywałam już badań hormonalnych. Zmiany widoczne na skórze oraz swędzenie dotyczy przede wszystkim części ciemieniowej i potylicznej. Czy może to być liszaj? Głowę muszę myć codziennie rano, ponieważ wieczorem skóra już jest bardzo tłusta i swędząca. Bardzo proszę o poradę

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się do lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej, aby mógł zobaczyć stan Pani skóry i wdrożyć odpowiedni leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz