Dlaczego ciągle brakuje mi powietrza?

Witam. Mam 22 lata. Od ponad 7 tygodni mam problemy z oddychaniem, tak jakby ciągle brakowało mi powietrza, a głębszy oddech lub ziewanie wymaga ode mnie więcej wysiłku. Dodam też, że ciągle czuje się senna, chwilami robi mi się gorąco ma żołądku i słabo i wtedy duszność nasila sie bardziej. Niestety wszelkie próby udana się na sor nic nie dały powiewaz zostałam odstawiona do domu bez jakiegokolwiek badania. Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy, w odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcamy do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzami następujących specjalności: laryngologia, pulmonologia, gastrologia. Opisywane dolegliwości mogą mieć różnorodne podłoże. Możliwe jest, że źródłem niepokoju podczas oddechu jest stres, ale należy wziąć pod uwagę również przyczyny organiczne takie jak: choroby układu oddechowego (zarówno górnych i jak i dolnych dróg oddechowych), a także problemy natury gastrologicznej. Niewykluczona jest konieczność przeprowadzenia badań ogólnie oceniających stan zdrowia, jak również badań specjalistycznych typu np. spirometria.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/dusznosci-w-klatce-piersiowej
https://portal.abczdrowie.pl/choroby-pluc-stany-zapalne-astma-mukowiscydoza-nowotwor
https://portal.abczdrowie.pl/astma.

Pragniemy przypomnieć, że udzielane przez nas informacje mają jedynie charakter poglądowy. W celu odpowiedniej diagnostyki oraz doboru najlepszych metod leczenia, prosimy o kontakt ze lekarzem.