Dlaczego ciągle chudnę w wieku 50 lat?

mam pytanie odnośnie mojej wagi :mam 50 lat ważę48,5 czy to jest normalne bo mam wrażenie że ciągle chudnę moje ciało moje ciało jakoś wiotczeje a piersi tp0 już całkiem mi zmalały czy jest na to jakiś spopdób?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam, a czy choruje Pani na cos? Przyjmuje jakieś leki? Przyczyn może byc wiele. Zbyt mała kaloryczność diety lub choroby np nadczynność

Witam Panią,

nie podaje Pani wzrostu wiec ciężko ocenić czy ma Pani niedowagę ale waga jest dość niska. Przyczyn chudnięcia może być wiele - od rozmaitych chorób po złą dietę i stres. Proszę koniecznie wykonać badania - podstawowa morfologia, badania hormonalne, tarczycy.
jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należy bliżej przyjrzeć sie Pani diecie.
Powinna Pani skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby zalecić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą to zachęcam do kontaktu drogą milową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk