Jak przytyć w wieku 38 lat?

mam 38 lat 199cm i warze 78kg pracuje fizycznie jak mam przytyć próbowałem kilkunastu diet i skutki były mizerne jadłem o stałych porach i opychałem się w nocy pomóżcie
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na początku zalecam zrobić badania np. na cukier oraz nadczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinien Pan skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby zalecić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Muszę się zorientować jaki jest Pana styl życia, stan zdrowia, ile ma Pan czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pana preferencje smakowe itp. Jeżeli byłby Pan zainteresowany współpracą to zachęcam do kontaktu drogą milową.
Nie mniej jednak powinien Pan spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 1-2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Powinien Pan unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.
W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis, aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak przytyć w wieku 13 lat?

Mam 13 lat, ważę 35 kg i mam 155 cm wzrostu. Niedługo lato, a ja nawet spódnicy nie założę, bo mam tak chude nogi. W ogóle cała jestem chuda. Jem raz dużo, raz mało. Na śniadanie kanapki - 2 kromki chleba z jakąś szynką, herbata z cukrem. Obiad - najczęściej talerz spaghetti z warzywami albo udko kurczaka, ziemniaki i brokuły. Po obiedzie zawsze mam ogromną ochotę na czekoladę, oczywiście zjadam jedną całą albo dwie. A jeżeli akurat w domu czekolada się skończyła, to zastępuje ją pudełko ptasiego mleczka. No i oczywiście litr mleka. Z kolacją to różnie bywa. Czasami jem do 10 pierogów z mięsem albo białym serem, czasami nic nie jem, a najczęściej jem 2 kromki białego chleba z szynką i jakimiś dodatkami typu ogórek, pomidor, rzeżucha, ogólnie jakieś korzonki. No i szklanka herbaty. W tygodniu zjadam do 2 jabłek albo gruszek. Nie lubię owoców ani warzyw. Chciałabym przytyć, ale nie wiem jak. Brałam już tran w kapsułkach przez około dwóch miesięcy, ale nic mi nie pomógł. Co mam zmienić w swojej diecie, aby przytyć? Czy mam wykonywać jakieś ćwiczenia? Bardzo proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Przede wszystkim powinnaś zacząć odżywiać się regularnie. Dzięki temu będziesz dostarczać swojemu organizmowi takich ilości pożywiania, jakich potrzebuje. Poza tym w ten sposób organizm będzie otrzymywał również wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Regularne częste spożywanie posiłków jest zalecane zarówno osobom chcącym się odchudzać jak i szczupłym, ze względu na to iż jest to podstawą zdrowego odżywiania. Odstęp między posiłkami nie powinien być dłuższy niż 3 godziny. Staraj się jeść, co 2-3 godziny.

Do swojego jadłospisu powinnaś dodać produkty z pełnego białka - ryby (zwłaszcza tłuste ryby morskie), chude mięso, drób bez skóry, produkty mleczne i warzywa strączkowe. To, że masz niedobór masy ciała nie świadczy o tym, że możesz jeść tłuste i bogate w cukier produkty. Powinnaś przede wszystkim dostarczać produktów pełnowartościowych i o dużej gęstości odżywczej. Jedz przekąski wysokokaloryczne, o małej objętości - zdrowe i pożywne np. orzechy, koktajle mleczne, mleczno-owocowe, jogurty, suszone owoce, batony muesli.

Zwiększenie podaży energetycznej można osiągnąć poprzez dodatki - do płatków dodaj jogurt, suszone owoce, banany, miód czy orzechy i nasiona.

Unikaj tłustych, smażonych produktów np. typu fast food oraz słodyczy - są one niezdrowe i niepolecane dla nikogo.

Pamiętaj też o aktywności fizycznej, która może pomóc zbudować mięśnie i wzmocnić organizm.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak przytyć w wieku 21 lat?

Witam. pytanie kieruję do dietetyka. Bardzo bym chciała przytyć. Ważę 43 kg wzrostu mam 163-164 cm. :( Kiedyś byłam u dietetyka, ( natur house ) zapisał mi dietę 1700 kcal dziennie, miałam ją stosować ale jakoś nie miałam motywacji. Co zrobić aby przytyć ? :( proszę o pomoc. przypomnę też ze wiele produktów nie lubię np jak ryż, kasza, ser żółty, ser biały, śledzi, makreli, twarożków itp. ;( POMOCY.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

polecam wizytę u dietetyka a najlepiej psychodietetyka w celu dopasowania diety (wielu produktów Pani nie lubi ale można nad tym popracować) oraz pomocy w znalezieniu przyczyny Pani braku motywacji.

Pozdrawiam

0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
70 poziom zaufania

Witam serdecznie

Proszę zacząć od zmiany nastawienia do diety, nie może się ona kojarzyć Pani z negatywnymi emocjami.
Korzystna może być wizyta u psychodietetyka, który pomoże odnaleźć motywacje i popracuje nad właściwymi nawykami żywieniowymi. Spotkanie psychodietetykiem można połączyć z dieta, którą zaplanuje dietetyk i uwzględni preferencje żywieniowe. Istotną kwestia jest wprowadzenie treningów siłowych, które przy odpowiedniej diecie rozbudują masę mięśniową.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351


Warto również przeczytać: Dieta na masę- najpopularniejsza dieta u sportowców.
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-mase-najpopularniejsza-dieta-sportowcow.html?c=7

0

Witam serdecznie,
polecam skonsultować się z ekspertem do spraw odżywiania, tak aby opracował indywidualny program żywieniowy wraz ze współpracą z Panią. Produkty nielubiane nie stanowią żadnej przeszkody. Proszę pamiętać, że dieta to nie wyrzeczenie, to nie kara, to sposób na życie, gdzie mamy założony jakiś cel do osiągnięcia. To nie jest aż takie trudne jakby mogło się czasami wydawać. Należy przede wszystkim jeść posiłki bardzo regularnie, w Pani przypadku byłaby to dieta wysokokaloryczna (ilość kcal dostosowana pod styl życia), przyczyniająca się do ogólnego, stopniowego przyrostu masy ciała w połączeniu z treningiem siłowym budującym masę mięśniową. Dietetyk po dokładnym wywiadzie żywieniowym oraz analizie składu ciała dostosuje plan żywieniowy,tak, aby był on dla Pani "przygodą, a nie karą".

Pozdrawiam serdecznie
mgr Anna Janiszewska
http://przyjazny-dietetyk-inowroclaw.pl/

0

Witam serdecznie,
Na początku zalecam zrobić badania np. na cukier oraz nadczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinna Pani skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby zalecić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą to zachęcam do kontaktu drogą milową.
Nie mniej jednak powinna Pani spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 1-2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Powinna Pani unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.
W celu zwiększenia masy ciała powinna Pani być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pani zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis, aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty