Dlaczego ciągle krwawią mi dziąsła w wieku 19 lat?

Witam, odkad pamiętam w czasie mycia zębów bardzo często krawily mi dziąsła, mniej, bardziej, czasami zdarzało się że w ogóle, jednym słowem loteria. Ale przy większości myć pojawiało się po pewnym czasie szczotkowania, czasami nawet gdy robiłem i robię to delikatnie i krótko, również się to pojawia. Występuje to u mnie od małego i tutaj moje pytanie, czy może to być spowodowane tym że po prostu tak mam? Byłem u stomatologa niejednokrotnie, raz w zyciu miałem robiona plombe, zęby w bardzo dobrym stanie, nie uskarzam się na ich bóle itp. Nie napominalem stomatologowi nigdy że mam takie krwawienia, dlatego że towarzyszyły mi od zawsze i uważałem, że tak może być, ale i on również nigdy się niczego nie doszukal. Dodam również że mam krzywe zęby (może to ma jakiś związek), nosilem przez krótki czas aparat zakładany na zęby, jednak z racji pieniędzy i niechęci nie zdecydowałem się na aparat stały. Czy krzywe zęby, mogą być jednym z czynników że mam takie krwawienia dziasel prawie przy każdym myciu, niezależnie jak długo szczotkuje i jak mocno? Zęby mam również krzywe od małego. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Z opisanych przez Pana objawów wynika, że ma Pan najprawdopodobniej zaburzenia metabolizmu, odporności, wady postawy i zgryzu. Dziąsła to jedyny widoczny fragment układu pokarmowego. Na ogół to co się dzieje z dziąsłami dzieje się też z pozostałymi fragmentami. Wymagana jest dokładna diagnoza i kompleksowe leczenie wszystkich zaburzeń. Pozdrawiam