Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego ciągle mam zimne ręce?

Mam 21 lat, dokąd pamiętam moje ręce i nogi są strasznie zimne, o ile ręce jakoś udaje mi się rozgrzać, to nóg nie umiem rozgrzać, musze spać w grubych skarpetach czy kilku parach tych skarpet, nawet latem, sandałów nie zakładam latem bo zimno mi w stopy. Mogę zrobić jakieś badania krwi w związku z tym/ iść do lekarza rodzinnego? Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
KOBIETA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, choć często bagatelizuje się takie objawy, to jednak nie należy ignorować takiego symptomu jak zimne dłonie i stopy. Przyczyn może być wiele – anemia, niedociśnienie (hipotonia), niedoczynność tarczycy, cukrzyca. A także choroby związane z układem krążenia, w tym choroba Raynauda, miażdżyca czy zakrzepica. Tutaj więcej o wspomnianych schorzeniach: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-twoje-dlonie-sa-ciagle-zimne. Taka mnogość potencjalnych chorób stawia pod znakiem zapytania diagnostykę – o tym, jakie badania należy wykonać na początek musi zadecydować internista na podstawie zebranego wywiadu. Być może dobrym wstępem byłoby wykonanie morfologii z oznaczeniem parametrów takich jak żelazo i ferrytyna oraz TSH – pomoże to wykluczyć najbardziej oczywiste choroby. Następnie należy sprawdzić kondycję układu krążenia i serca. O tym jednak zadecyduje lekarz rodzinny – może skierować Panią do chirurga naczyniowego. Tutaj również sugestie naszego eksperta dotyczące innych przyczyn zimnych kończyn: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-problem-zimnych-dloni-i-stop. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy