Dlaczego dziecko aż tak się poci?

Córka 2,5letnia codziennie budzi się z mocno spoconą dolną częścią głowy i karkiem, ma przemoczoną górną część piżamki przy karku oraz całą mokrą poduszkę. Zrobiono morfologię, wyszły obniżone leukocyty 4,89 (6-17,5) oraz limfocyty 2,2 (2,5-8,5) i podwyższone eozynofile 10 (1-5), reszta wyników w normie. Sprawdzony poziom wit D 44,36, nikt w rodzinie nie ma potów nocnych. Wykluczona alergia pokarmowa i wziewna - zrobiono panele. Pediatra nie zna przyczyny i nie poradził dalszego postępowania.

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy sprawdzano tsh? Można spróbować suplementacji witaminy D, jej niedobór często daje właśnie takie objawy.
Pozdrawiam