Dlaczego dziecko ma katar podbarwiony krwią?

Witam Synek 3 dni temu miał usunięty trzeci migdał i pocięte migdałki przygardlowe. wydziela mu się trochę nie znacznie z nosa wydzielina jakby katar ale nie wiem czy to on. Ta wydzielona jest zabarwiona krwią nie wiem czy to jest normalne? Dziecko kicha i wtedy pojawia się ta wydzielina. Czy można wydmuchać nos w celu oczyszczenia go ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

katar jest częstą dolegliwością, która pojawia się m.in. u dzieci po usunięciu trzeciego migdałka, zazwyczaj nie jest on groźny i jest sygnałem opróżniania się zatok z wydzieliny. Może zdarzyć się tak, że ze względu na operację jest on podbarwiony krwią, która pochodzi z niezagojonej rany, ale o ile są to znikome ilości, to nie stanowi to zazwyczaj powodu do zmartwień. Kichanie może być związane z alergią, dlatego po konsultacji z lekarzem warto zastanowić się nad wdrożeniem leków przeciwalergicznych, które zahamują te objawy. Proszę także obserwować, czy krwawienie nie ulega nasileniu, a gdyby tak się działo, jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/adenotomia

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-migdalka-jednostronne-przyczyny-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/przerost-migdalkow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.