Dlaczego dziecko po urodzeniu nie przybiera na wadze?

Witam. Mój dzidziuś, gdy sie urodził miał 3460g, przez pobyt w szpitalu stracił około 200 gram. Dziś byłam na ważeniu maleństwa i waży 3460g tyle co po urodzeniu. Czy to dobrze? Czy mam sie martwić, że mój dzidziuś nie przybiera na wadze?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można odpowiedzieć na pytanie, gdyż nie podała Pani daty porodu, a w związku z tym nie wiem ile czasu minęło między narodzinami a ostatnim pomiarem wagi.