Dlaczego dziecko zrobiło się agresywne?

Witam serdecznie, od jakiegoś miesiąca synek 3,5 lata zaczął się zachowywać inaczej, tzn. Od września uczeszcza do przedszkola, zaaklimatyzował się w miarę dobrze, jedynie co na co uwagę zwraca jego wychowawczyni nie chce integrować się z grupa, woli bawić się sam, obserwuje. Ale jak wspomniałam od ok. Mca zmienił się tzn. Zaczął bić dzieci, szturcha, popycha, szczypie. Parę m-cy temu sam zgłaszał że zbił go kolega. Nie wiem czy to próba odreagowania, ale za każdym razem gdy go odbieram z przedszkola Pani mówi, że znowu kogoś zbił, to samo robi w domu wśród bliskich.... Nie wiemy skad te zmiany w zachowaniu. Nic się nie zmieniło w jego życiu, jesteśmy pełna rodzina, nie nastąpiły żadne zmiany w naszym życiu. Wychowawczyni sugeruje nam konsultacje u specjalisty, my chcemy mu pomoc ale nie wiemy co robić?

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego wyjaśnienia problemu

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl