Dlaczego dziecku powiększa się brzuch?

Witam chcialam zapytać syn 11 lat ma niedoczynnosc tarczycy.Od dłuższego czasu nie musi brac tabletek letrox 50.Bo lekarz stwierdzil zeby sprubowac bez lekarst bo wyniki mial dobre Ale zauwazylam ze on zaczyna tyc moze nie odrazu wagowo ale brzuch mu się robi większy.I niewiem czy jak mu bede dawac znow te tabletki to czy ten brzuch mu tak nie bedzie rosnąc bo gdzies 5 miesięcy temu jak bylismy na wizycie to endokrynolog muwil jakby mial tyc to mu mam dawac tabletki .Martwi mnie ten brzuch i czy dawajac mu ten letrox spowrotem to czy bedzie lepiej.

Witam, jeżeli dzieje się coś niepokojącego, to najpierw warto zrobić wynik badania TSH. Wówczas może Pani stwierdzić, czy rzeczywiście należałoby wrócić do podawania hormonu. Proszę przeanalizować jadłospis, to co syn spożywa oraz pije- może przyczyna w powiększaniu brzucha leży po stronie nieprawidłowej diecie?