Dlaczego krwawię między okresami?

Mam pytanie , od ponad 10 lat krwawię między miesiączkami byłam z tym problemem dwa razy u ginekologa i było wszystko ok . Moja ostatnia wizyta była jakieś 6 lat temu . Od jakiegoś czasu krwawienia się nasiliły i nie wiem co mam o tym myśleć . Bardzo się boję iść do lekarza i mam negatywne myśli że to może być rak

Redakcja abcZdrowie

Witam, należy odróżnić krwawienie od plamienia – to drugie jest dopuszczalne, natomiast krwawienie zawsze będzie świadczyło o czymś niepokojącym. Sugeruję niezwłoczną konsultację ginekologiczną, ponieważ faktycznie te krwawienia mogą być świadectwem nowotworu. Ale rak szyjki macicy to ostateczność, przyczyn krwawienia może być co najmniej kilka. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka. Do najbardziej powszechnych należy nadżerka, infekcje grzybicze, stany zapalne szyjki macicy. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka. Warto sprawdzić, czy krwawienia śródcykliczne nie są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Proszę nie odwlekać wizyty u lekarza, nieleczone dolegliwości mogą ulec zintensyfikowaniu, co być może pociągnie za sobą kolejne problemy zdrowotne. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.