Dlaczego lek Ketonal jest na receptę?

Zastanawiam się nad tym dlaczego lek Ketonal jest na receptę a taką kodeine która przy trawieniu w morfine jest bez recepty? Kodeina chyba jest mocniejsza od ketoprofenu?

Lek. Tomasz Budlewski

Otóż potencjał leków moze być rożny dlatego jedne leki są na receptę a inne nie. Co do kodeiny obecnie jest także wprowadzona odpowiednia kontrola aptekarska