Dlaczego mam ból żołędzi i zaczerwienione ujście cewki moczowej?

Witam. Od dłuższego czasu mam ból żołędzia przy dotyku i zaczerwienione ujscie cewki moczowej ( caly czas a najbardziej po orgazmie). Ostatnio zauważyłem, że na koniec mojego wytrysku sperma ma kolor żółto-zielony i jest wodnista. Bylem u kilku urologów i dermatologa lecz przepisywane leki nie dawały efektu. Badanie ogólne moczu i posiew moczu wyszedł dobrze. Co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko stwierdzić dlaczego przeprowadzane badania wyszły dobrze, ponieważ opisywane przez Pana badania mogą świadczyć o infekcji intymnej o podłożu bakteryjnym lub nawet chorobie wenerycznej, takiej jak rzeżączka.

Żółty kolor spermy często występuje przy stanach zapalnych jąder lub prostaty. W takim przypadku, powinien Pan skonsultować sytuację z urologiem.

Odnosząc się do dalszych etapów diagnostyki, może powinien Pan wykonać badanie posiewu nasienia. Wykonuje się go w celu potwierdzenia występowania zakażeń w układzie moczowym.

Zalecamy wykonywanie dalszych badań, ponieważ jakiekolwiek nieleczone schorzenia w obrębie jąder mogą prowadzić do niepłodności.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym infekcji intymnych:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.