Dlaczego mam bóle i pieczenie oczu?

Witam. Od 3 dni bolą mnie oczy , czasem pieką , czuję lekkie rozkojarzenie wzroku , do tego lekkie bóle , dyskomfort okolic nosa , czoła , czasami pod oczami. Czuję także zmęczenie. Czy może to świadczyć o zatokach lub poprostu zmęczeniu organizmu? Oczywiście żadnego kataru na co dzień nie mam. Jedynie mam lekki gdy wyjdę na dwór oraz siedzę dość długo czas przed monitorem ekranu komputera i telefonu że względu na pracę. Dziękuję za odpowiedź

Witam,
Opisane przez Pana objawy są typowe dla zapalenia spojówek.
Schorzenie to może mieć różne nasilenie i różne przyczyny.
Jedną z przyczyn może być zapalenie zatok .
Zbyt duża ilość czasu spędzanego przed monitorem komputera powoduje zmęczenie oczu,wysusza przedni odcinek oka ,sprzyja wystąpieniu stanu zapalnego i także może być przyczyną zgłaszanych objawów.
Powinien Pan udać się do okulisty,który oceni charakter stanu zapalnego i zaordynuje odpowiednie leczenie.