Łzawiące i bolesne oczy - co robić?

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem już, co robić. Strasznie bolą mnie oczy. Mam dopiero 20 lat, więc myślałam, że szybko mi przejdzie. Zaczęło się od jednego oka. Było zaczerwienione, piekło i łzawiło. Myślałam, ze może wpadł mi jakiś pyłek i do rana przejdzie. A rano obudziłam się ze sklejonym okiem. Mama dała mi jakieś kropelki, ale bolało tak kilka dni i nawet światło zaczęło mnie razić. Teraz mam już chore także drugie oko, a to trwa już z 10 dni. Ciągle łzawią, bolą, najchętniej w ogóle nie otwierałbym oczu. Co mi jest?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Chorób oczu, zwłaszcza przewlekających się, nie należy bagatelizować. Najprawdopodobniej cierpi Pani na zapalenie spojówek, sadzę, że o etiologii wirusowej. Leczenie będzie więc zapewne tylko objawowe, a choroba minie z czasem, ale na pewno ulży Pani. Proszę niezwłocznie udać się do lekarza okulisty, który po zbadaniu Pani, zaordynuje właściwe leczenie.