Dlaczego mam brązowe upławy i krwawienie w trakcie brania tabletek?

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 3 lat. Dokładnie 10 dni przed planowaną miesiączką pojawiły się u mnie brązowe upławy. Początkowo były brązowe, ale przejrzyste, później lekko przejrzyste z ledwo zauważalną domieszką krwi. Następnie pojawiły się skrzepy - brązowe o jednolitym zabarwieniu. W ciągu dwóch dni brązowe skrzepy przemieniły się w brązowy śluz i mój stan przypominał plamienie, aż do teraz. Zostało mi 5 dni do tej miesiączki, a już mam czysto krwiste plamienie. Przeraziło mnie to, bo nie wydaje mi się to normalne praktycznie w połowie blistra. Bardzo się denerwuję, gdyż nigdy wcześniej mnie to nie spotkało. Dodam, że niecały tydzień przed tym, jak dostałam tych brązowych upławów, chorowałam na bardzo ostre zapalenie pęcherza moczowego. Przyjmowałam antybiotyk oraz leki przeciwbólowe. Czy to może być przyczyną tego stanu? Ostatnio również nieregularnie się odżywiam i jestem w biegu.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani cierpieć na tzw. krwawienia przełomowe. Zdarza się to czasem u kobiet, które od dłuższego czasu przyjmują tabletki antykoncepcyjne. Krwawienie może też mieć związek z przyjmowanymi przez Panią antybiotykami (wchodząc w interakcję, mogły one zmniejszyć stężenie hormonów we krwi). Proszę dla pewności również wykonać test ciążowy. Jeśli wykluczy Pani ciążę, a plamienie/krwawienie powtórzy się podczas przyjmowania tabletek z następnego blistra, proszę udać się go ginekologa. W badaniu oceni on również, czy nie ma Pani nadżerki, polipa lub mięśniaków.

Pozdrawiam!