Dlaczego mam brązowe upławy przy stosowaniu wkładki?

Witam. Od ponad roku mam założoną wkładkę. Miałam skąpą miesiączkę regularnie, która zanikła. Od ponad dwóch miesięcy jej nie mam. Moje samopoczucie się pogorszyło. Zrobiłam się bardzo senna, dół brzucha co jakiś czas mnie pobolewa, a dziś zobaczyłam brązowe upławy. Dwa miesiące temu miałam wizytę kontrolną, jeżeli chodzi o wkładkę to było wszystko OK. Czy możliwe jest, że przy badaniu wkładka się przesunęła? Ponad dwa tygodnie temu robiłam test ciążowy i w ciąży nie jestem. Proszę o poradę co to może być. Od dłuższego czasu podczas stosunku odczuwam ból w dole brzucha. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z powyższym.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Badanie nie powinno spowodować przesunięcia wkładki. Wszystkie opisywane przez Panią dolegliwości należą do możliwych działań niepożądanych systemu. Jeśli będą się utrzymywać, może Pani rozważyć usunięcie wkładki.

Pozdrawiam serdecznie!