Dlaczego mam kaszkę na twarzy?

Witam, mam 22 lata o zmagam się z tak zwaną „kaszką” na twarzy, na czole i policzkach. Leczyłam się u dermatologa tetralysalem, ale nie było efektów. Według dermatologa została tylko kuracja izotekiem. Obawiam się tak mocnego leku, nie wiem czy może mieć to jakiś wpływ na kurację takim lekiem ale miałam znacznie podwyższony kwas moczowy w badaniach krwi i cholesterol - ten „dobry” jak to powiedział mój lekarz. Czy taka kaszka może być objawem jakiejś alergii lub nietolerancji? Czytałam, że są to dwie różne rzeczy. Jeśli tak to jakie badania powinnam badania wykonać, na alergię czy właśnie nietolerancje? I jakie to dokładnie powinny być badania? Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl