Dlaczego mam metaliczny posmak w ustach po założeniu korony?

Dzień dobry, od początku października w miejscu górnej 3 mam koronę, 4 i 5 to implanty, (korony na podbudowie z metalu) od dwóch tygodni w ustach czuje okropny smak metalu, jaka może być tego przyczyna? Wcześniej przez dwa i pół roku nosiłam aparat ortodontyczny, następnie przez dwa lata most porcelanowy również ba podbudowie metalowej. Stomatolog poinformowal mnie ze jeśli po usunięciu algamatowej plomby sytuacja nie zmieni się, pozostaje alergia na metale i będzie trzeba wszystko wymienić. Czy to możliwe biorąc pod uwagę że wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca a metal był. Proszę o Odpowiedź

Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. W Poznaniu jest to Łukasz Burliński. Pozdrawiam