Dlaczego mam nawrót odmy podskórnej?

Odma podskórna w okolicy kącika oka Dzień dobry Jakiś rok temu, kiedy chorowalam na anginę, podczas dmuchania nosa (mialam katar) powietrze zaczelo zbierac mi się w okolicy kącika oka. Kiedy nacisnelo sie w tamtym miejscu powietrze znikalo, przy naciskaniu oka troche ono trzeszczalo. Poszlam do laryngologa, ktory powiedzial, ze jesli nie przejdzie po 2 tygodniach, to zebym udala sie na rtg. Na rtg udalam sie po miesiacu, nie ono nic, a objawy po okolo miesiacu ustapily. Teraz jestem przeziebiona, mam lekki kaszel, katar i troche zatkane uszy i problem pojawil sie ponownie, tylko na drugim oku. Znowu zaczelo zbierac mi sie powietrze obok kacika oka, kiedy np dmucham nos. Nie wiem czy ponownie isc do laryngologa, czy skoro rok temu rtg nic nie wykazalo przy takiej samej dolegliwosci, to zbagatelizowac to i liczyc, ze przejdzie samo, tak samo jak poprzednio. Proszę o radę.

Masz prawdopodobnie szerokie ujścia kanalików łzowych w przewodach nosowych i pompujesz powietrze w kanaliki łzowe. Staraj dmuchać Nos delikatnie i naprzeminnie a nie z dwururki a najlepiej zw zacisznym miejscu wciągaj wydzielinę z nosa do gardła.