Dlaczego mam problem z przewlekłymi zaparciami i twardym brzuchem?

Dzień dobry mam 22 lata jestem kobietą. Mam problem z przewlekłymi zaparciami twardym brzuchem pod żebrami w dół. Po prawej i po lewej stronie czuć "rurki" okropnie twarde myślę ze to jelita. Dół brzucha wywalony dotykając słychać jak wszystko się przelewa. Badań miałam mnóstwo. Po pierwsze usg 2017 luty- pęcherz żółciowy podgięty, wszystko inne w normie. Białko całkowite 6,980 a Tsh 1,180. Żadnych pasożytów nie stwierdzono. Gastroskopia Trzon Gastritis chronica focale activa cum focis lymphoplasiae brak helicobacter Antrum Kąt Bastritis Chronica . Ponadto mała przepuklina rozworu przełykowego oraz refluks. W czerwcu mam kolonospokie. Jestem na diecie bez glutenu i bez laktozy. Dlatego iż dzięki tej diecie nie mam aż tak wielkiego problemu z zaparciami. Co to może być ? Czy warto zrobić testy pokarmowe ???a przede wszystkich chciałam zapytać czy obecnie robione badania wyszły ok, czyli anty tg wyszlo 0.0 i anty tpo wyszlo 0.2 Aspat 24 Alat 23 ??

Lek. Michał Lenard

Wyniki badań, które podała Pani na końcu są w normie. Wynik gastroskopii wskazuje na zapalenie błony śluzowej żołądka, które powinno być leczone pod kontrolą gastrologa. Jeśli chodzi o testy pokarmowe, to sugeruję przede wszystkim zrobić badania w kierunku celiakii, jeżeli będą ujemne, warto się zastanowić nad testami na alergeny pokarmowe. Pozdrawiam!