Dlaczego mam problem z wydawaniem pieniędzy?

Witam, mam 27 lat i mieszkam w Gorzowie. Mam problem z wydawaniem pieniedzy. Moje klopoty pogarsza fakt ze pracuje w markecie i calymi dniami ogladam towar, ktory moge miec. Planuje sobie nieraz siedzac na kasie co kupie i co potem z tym zrobie. Musze cos z tym zrobic bo zycie przede mna a moj facet juz ma dosc tych pelnych reklamowek znoszonych do domu. Pomocy!

Witam serdecznie,

powodów może być kilka, są one natury psychicznej.
Wszystkie są wyleczalne psychoterapeutycznie lub hipnoterapeutycznie.
Pozdrawiam miło

Witam,
uzależnienie od dokonywania zakupów, przymus kupowania to zakupoholizm. Jest Pani w trudnej sytuacji ponieważ na co dzień jest Pani narażona na kontakt z produktami, promocjami. Warto skontaktować się z psychologiem (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne). Aby pomóc sobie w tej sytuacji może Pani na przykład:
nie nosić przy sobie karty kredytowej, debetowej. Przygotować na zakupy gotówkę, jeżeli to możliwe odliczoną kwotę. Zrobić wcześniej, przed wyjściem do pracy, listę NIEZBĘDNYCH zakupów i trzymać się tej listy. Zakupy może robić Pani z partnerem lub koleżanką z pracy która zna Pani sytuacje, lepiej radzi sobie z pokusami.
Unikać promocji i wyprzedaży i tak planować wolny czas żeby nie spędzać go w sklepie. Kiedy pojawi się przymus zakupu, proszę się z tym skonfrontować. Powiedzieć sobie, może na głos, że nie potrzebuje tego produktu, czuje silną potrzebę zakupu, wiem o tym. Przymus kupowania jest sposobem na rozładowanie napięcia, nagrodą. Po tym jak Pani ulegnie pokusie przychodzi refleksja, poczucie winy które próbuje Pani rozładować i sytuacja się powtarza. Partner może być dla Pani wsparciem. Proszę się zastanowić co jeszcze mogłaby zrobić, co mogłoby pomóc. Jak radzi sobie na co dzień, jakie sytuacje sprzyjają powstrzymaniu się od zakupów. Pozdrawiam serdecznie
pozdrawiam
http://pracownia-start.pl/

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że najważniejsze teraz to właściwe zdiagnozowanie Pani problemu. W ostatnim czasie dość prężnie rozwijającym się nurtem w pomaganiu są oddziaływania w zakresie uzależnień behawioralnych. Są osoby, które regulują stan swojego samopoczucia (emocji) środkami psychoaktywnymi a są tacy, którzy osiągają podobny efekt przy pomocy konkretnych zachowań. Jednak obecnie należy precyzyjnie określić rangę Pani problemu. Proszę sprawdzić czy w Pani mieście jest taki specjalista. Jeśli trudno będzie Pani znaleźć taką osobę i/lub zgłosić się do kontaktu bezpośredniego może Pani skorzystać z bezpłatnego numeru telefonu, pod którym uzyska Pani niezbędne informacje oraz wsparcie http://ipz.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-dla-osob-uzalenionych-behawioralnie.html Proszę wykonać ten kolejny krok by zatrzymać szkody jakie Pani zaczyna ponosić w swoim osobistym życiu. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/