Czy to początki kompulsywnego kupowania?

Leczę się obecnie z powodu depresji. Zauważyłem, że gdy coś kupuję, lub "chodzę wokół" jakiegoś towaru (i im trudniejszy do dostania jest ten produkt), tym bardziej "odżywam", jednak po jego kupieniu, książka czy gra wędruje na półkę i tam leży. Długów z tego tytułu nie posiadam, bo rzadko coś takiego przeżywam, ale zastanawiam się czy to nie początki kompulsywnego kupowania?

witam,
Pisze Pan o leczeniu się z powodu depresji. Czy to oznacza, że jest Pan w terapii? Jeśli tak, to warto omówić tą sytuację z psychoterapeutą.
Zachowania, które Pan opisuje nie muszę świadczyć o początku zaburzenia. To zależy od częstotliwości, od długości trwania takiego stanu, od tego czy towarzyszy temu "przymus" kupowania trudny do pohamowania. Często zaburzenie o którym Pan pisze towarzyszy depresji, dlatego bardzo ważne jest poinformowanie terapeuty o problemie i przyjrzeć się, jakie uczucia, myśli towarzyszą tej czynności. Dzięki temu można znaleźć inne źródło tych doznań, właściwe, nie szkodzące. Dobrze jest też robić zakupy z kimś, kto wie o tej trudności. Poza tym warto :
-płacić gotówką
- sporządzać listy zakupów,
- kiedy odczuwa się chęć kupowania iść na spacer lub wykonywać ćwiczenia fizyczne,

pozdrawiam